Wiosenne porządki w salonie + lista zadań do druku

Dziś zaczynamy wiosenne porządki w salonie! Temu miejscu warto poświęcić odrobinę więcej czasu, w końcu to u wielu z nas centrum dowodzenia – tu relaksujemy się, jemy, a czasem pracujemy. Za oknami powoli przebija się słońce, więc głęboko wierzę, że już niedługo będzie ciepło, co pomoże nam zdobyć trochę energii do pracy w domu.

Wiosenne porządki w sypialni + lista zadań do druku

Koniec wymówek! Wiosna w niedzielę przypomniała o swoim istnieniu, więc już niedługo czeka nas trochę więcej słońca, a co za tym idzie – chęci do działania. Można je wykorzystać na uporządkowanie domu, wyczyszczenie zakamarków, żeby cieszyć się czystą i odgraconą przestrzenią. Zaczynamy wiosenne porządki w sypialni – miejsca, w którym powinno pójść w miarę gładko.

DOM moimi oczami – Pani Miniaturowa

Niedziela oznacza kolejny wpis z cyklu DOM moimi oczami. W pierwszym poście wypowiedziała się Ola i Ewa, czyli moja siostra i bratowa, a tak naprawdę akcja dopiero się rozkręca. Dziś tak jak zapowiadałam – Pani Miniaturowa. Niepełnosprawna mama o swoim postrzeganiu domu. Ciekawi?

Projekt DOM moimi oczami – Aleksandra Wieczorek i Ewa Megger

Dla jednych dom to pięknie urządzone pomieszczenia, romantyczne oświetlenie i cztery ściany, w których w końcu można odpocząć. Dla innych to miejsce, w którym powstają najpiękniejsze wspomnienia. Uśmiechy. Uniesienia. Jedni domem nazywają tylko to pierwsze gniazdko, w którym dorastali razem z całą rodziną, inni ten, w którym żyją na co dzień czy to w urokliwym Krakowie, czy w górskiej wiosce albo zatłoczonej Warszawie. Właśnie dlatego stworzyłam projekt DOM moimi oczami, w którym kobiety będą na zasadzie skojarzeń opowiadać swoje historie. Dziś pierwsze z nich.

17 miejsc, które omijasz podczas sprzątania domu

Standardowo sprzątanie domu odbywa się w polskich domach w sobotę, choć coraz częściej domownicy decydują się na codzienne porządkowanie przestrzeni, żeby nie napracować się aż tak bardzo. Tak czy siak, w naszym domu jest wiele zakamarków, o których zapominamy. Nie mówię tutaj oczywiście o tym, co się dzieje za kanapą czy pod pralką, bo takie miejsca najczęściej czyścimy raz na rok, z reguły przed świętami albo podczas wiosennych porządków. Zobacz miejsca, które omijasz podczas sprzątania, a może… zawsze o nich pamiętasz? Sprawdź sama!

DIY: Jak zrobić peeling kawowy? [wideo]

Czas na coś totalnie nowego! Nagrałam krótki filmik, dzięki któremu dowiesz się jak łatwo możesz samodzielnie wykonać peeling kawowy. Wystarczy przygotować kilka składników, wymieszać je, a w ozdobnym pojemniku będzie pięknie prezentować się w łazience na półce. Zobacz sama.