5 filmów świątecznych, które musisz obejrzeć + playlista bożonarodzeniowa3 min read

Filmy świąteczne to nieodłączny element świąt, bo ten wspaniały czas to nie tylko masa pracy w kuchni, ale także chociaż chwila dla siebie. A wtedy warto usiąść w ciepłych kapciach z herbatą w ręku, otulić się kocem i odpalić coś, co wywołuje w nas tylko pozytywne emocje. Dlatego zobaczcie jakie filmy świąteczne proponuję na ten magiczny czas! Do tego przygotowałam świąteczną playlistę, którą od kilku dni męczę nawet w pracy – są tradycyjne hity i polskie radosne piosenki.

Love Actually

Mój ulubiony świąteczny film, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. To 10 wspaniałych historii związanych z miłością, rodziną i przyjaciółmi. Jest wdowiec, premier Wielkiej Brytanii, zdradzona kobieta i wiele innych barwnych postaci. A każdy z nich zasługuje na miłość właśnie.

Love Actually To właśnie miłość
Źródło: Wikipedia

Przeżyć święta

Milioner odwiedza dom i spodziewa sie najpiękniejszych świąt w swoim życiu. Nie jest to takie łatwe, jak mu się wydawało, a już na pewno nie… tanie. Czy magiczną aurę da się kupić? Choć film ma już prawie piętnaście lat, wciąż jest aktualny i kojarzy mi się z magiczną aurą świąt.

Film Przeżyć Święta Surviving Christmas źródło: https://www.empireonline.com
źródło: empireonline.com

Cztery gwiazdki

Miła, prosta i zabawna historia. Świetnie wpasowuje się w świąteczny klimat. Para Kate i Brad choć są szczęśliwi ze sobą, nie spędzają świąt wraz ze swoją rodziną. Bo to niepotrzebne nerwy i stres. Co roku wyjeżdżają na wakacje, w tym roku jednak wszystko się niespodziewanie obraca przeciwko nim. Na samą myśl o świętach ze swoimi rodzinami chce im się wyć. Ja już w tym roku mam odhaczoną tą pozycję :)

Holiday

Film odkryłam kilka lat temu i chętnie do niego powracam, kiedy chcę się po prostu oderwać od grudniowego zamieszania. Dwie obce sobie kobiety zamieniają się swoim miejscem zamieszkania. Jedna z nich ląduje w londyńskim domku, a druga w pięknej rezydencji w Los Angeles. Taka zmiana zwiastuje wiele zaskoczeń, smutku i gorącej miłości oczywiście.

The Holiday film
źródło: buzzfeed.com

Jack Frost

Oj, jak ja lubię ten film. Tytułowy bohater umiera w wypadku samochodowym w momencie, kiedy podczas sukcesów w karierze muzycznej, zdaje sobie sprawę, jak wiele dla niego znaczą bliscy. Wraca do nich w postaci… bałwana. Nie o takim powrocie ojca marzył jego syn, jednak mimo wszystko to wielkie zdziwienie i radość podczas zwyczajnej tęsknoty za tatą. Typowo rodzinny film, bardzo radosny i ciepły.

Nie, nie zapomniałam o nim. Kevin też musi być, co roku! A Wy jakie filmy oglądacie? Dorzućcie swoje propozycje!

Nie tylko filmy świąteczne

A na koniec świąteczna playlista, którą właściwie przygotowałam po to, żeby mieć pełne muzyczne wsparcie podczas przygotowań. Zobaczcie jakie są hity, bez których żadne święta nie są takie same, a także polskie przeboje oddające magiczną aurę.

Spodobało się? Podziel się z innymi:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •