Magiczna gąbka – sposób na trudne zabrudzenia2 min read

Magiczna Gąbka to bardzo przydatna rzecz w domu, którą odkryłam zupełnie przypadkiem, kiedy chciałam wyczyścić ścianę z plamami w kuchni, bez konieczności jej odmalowania. Okazało się, że w szybki i łatwy sposób może wyczyścić nawet najtrudniejsze zabrudzenia w różnych miejscach. Od jakiegoś czasu magiczną gąbkę stosuję jako cudo, które poradzi sobie wszędzie tam, gdzie środki do czyszczenia dały ciała.

Magiczna gąbka – jak to działa i gdzie ją kupić?

Magiczna gąbka działa wtedy, kiedy zmoczy się ją lekko wodą i potrze zabrudzoną powierzchnię. Nie trzeba stosować żadnych dodatkowych płynów i środków do czyszczenia. Podczas przecierania powierzchni, jej struktura się ściera, w ten sposób zużywa się z biegiem czasu i zmniejsza swoją objętość. Kupuję ją najczęściej w Rossmannie i opakowanie (2szt.) kosztuje ok. 8zł.

Do czego służy i gdzie się sprawdzi?

Przede wszystkim, magiczna gąbka nadaje się do trudnych zabrudzeń, np. osadu, który znajduje się w zlewie. Pomimo stosowania środków czyszczących i dokładnego szorowania mojego zlewu, został brązowy osad, z którym żadna szczotka sobie nie poradziła. Wystarczyło dosłownie kilkanaście sekund ze zwilżoną magiczną gąbką, a zlew lśni jak nowy. Zobaczcie sami:

Czyszczenie zlewu magiczną gąbką Czyszczenie zlewu w kuchni

Magiczna gąbka sprawdzi się też przy myciu osadu na umywalkach, prysznicach, a nawet kubkach.

Czyszczenie ściany magiczną gąbką

Najpopularniejszym zastosowaniem magicznej gąbki jest czyszczenie ścian z brudu. Ja korzystam z niej raz na jakiś czas, lekko szorując białą ścianę, którą mam w kuchni tuż przy blacie. Jest narażona na plamy, także te tłuste, które później zasychają i wyglądają nieestetycznie, szczególnie, że kuchnia w moim mieszkaniu jest otwarta, a ściana rzuca się w oczy od razu po wejściu. Do tej pory magiczna gąbka radziła sobie za każdym razem, dając wrażenie na nowo odmalowanej ściany.

Czyszczenie ściany magiczną gąbkąCzyszczenie ściany

Ważne!

Ze ścianami jednak trzeba uważać. Najlepiej sprawdzić na małej powierzchni jak będzie ona wyglądać po zastosowaniu magicznej gąbki. Dlaczego? Ściana może być cała bardzo brudna i zakurzona, dlatego wyczyszczenie jednego fragmentu sprawi, że będzie się on odznaczał.

Magiczna gąbka świetnie sprawdzi się do usuwania plam ze ścian, a także rysunków kredką i brudnych pozostałości po przystawionym meblu. Nie należy jednak trzeć mocno ściany, aby nie przesadzić i nie zetrzeć farby. Stosuję ją także do usunięcia plam ze skórzanych foteli i kanapy. Poradzi sobie z czyszczeniem plastiku, fug, płytek, blatów, stołów i mebli. Dotyczy to szczególnie trudnych do usunięcia plam i osadu, a także miejsc tłustych i przypalonych.

Spodobało się? Podziel się z innymi:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •