Porady domowe, triki kuchenne i codzienne uproszczenia cz. 12 min read

Czwartek w moim kalendarzu to nie tylko ten dzień, w którym wyczekuję piątku, stukając niecierpliwie paznokciami w biurko, ale także czas na porady domowe, które udostępniam na swoim profilu na Facebooku. Zebrałam te, które dotej pory się pojawiły, w jednym miejscu, więc jeśli coś Ci umknęło – możesz to teraz nadrobić.

Czwartkowe porady to cykl, który prowadzę na moim Facebooku. Najczęściej są to triki kuchenne i proste czynności organizacyjne, które usprawnią Tobie codzienne obowiązki. Jeśli jeszcze nie lubisz Rozdomowionej – zachęcam do śledzenia, będziesz na bieżąco!

Zobacz więcej

Porady domowe dotyczące kuchni

Aby szybko odmrozić mięso, zanurz je w misce z letnią wodą – ten trik stosuję bardzo często, czy to jeśli chodzi o filety z kurczaka czy bigos zamknięty w woreczku.

Łatwiej utrzymasz czystość kosza na śmieci, kiedy na jego dnie położysz ręcznik papierowy – wtedy wchłonie przypadkowe płyny, które się wyleją albo szybciej możesz zgarnąć resztki, które wypadną z worka.

Na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu w lodówce jest sposób! Wsyp na talerzyk sodę oczyszczoną lub przekrój cytrynę na pół. Włóż do lodówki w miejscu, w którym nie będzie Ci przeszkadzać.

Banany szybko czernieją? Może dlatego, że leżą obok pomidorów? Kiedy je rozdzielisz, nie powinno tak się dziać.

Chcesz mieć szczypiorek zawsze pod ręką? Posiekaj go i włóż do plastikowego pojemniczka. Schowaj go do zamrażalnika i wyciągaj za każdym razem, kiedy robisz jajecznicę czy sos.

Podczas rozbijania mięsa, połóż na nie woreczek foliowy. Dzięki temu nie rozejdzie się, a miejsce dookoła się nie pobrudzi.

Porady dotyczące porządku i organizacji

Znasz to nieprzyjemne uczucie sprzątania raz na jakiś czas wysokiego regału lub szafy? Połóż tam kartkę papieru albo gazety, a w momencie czyszczenia tego miejsca – po prostu ją wyrzuć i przetrzyj szmatką.

Zawsze zastanawiasz się co zrobić na obiad? Zrób listę posiłków, które przygotowujesz w swoim domu najczęściej. Zerknij na nią i wybierz na co tym razem masz ochotę.

Masz sporą szafę z ubraniami wiszącymi? Kiedy wyciągasz jakąś rzecz, odwróć wieszak na drugą stronę. Będziesz wiedzieć, gdzie odwiesić :)

Do odkurzania kanapy świetnie sprawdzi się rolka do ubrań. Zbierze włosy i kurz.


szybkie obiady przepisy Rozdomowiona e-bookporady domowe triki kuchenne

Masz jakiś dobry trik, którym chcesz się podzielić? Napisz!

Spodobało się? Podziel się z innymi:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •