Jak wyczyścić piekarnik? Domowy sposób2 min read

Jednym z zadań podczas wiosennych porządków w kuchni jest czyszczenie piekarnika. Jak to zrobić? Skorzystaj z domowego sposobu! Potrzebujesz tylko gąbkę, wodę i sodę oczyszczoną. Zobacz jakie to proste.

 

Domowy sposób na czyszczenie piekarnika sodą

Czyszczenie piekarnika nie powinno Ci zająć więcej niż 15-20 minut. Pamiętaj, aby nie był w środku gorący ani nawet lekko ciepły. Jak wyczyścić piekarnik? Przygotuj sobie ciepłą wodę, gąbkę i sodę oczyszczoną. Przydadzą Ci się też ręczniki papierowe, płyn do mycia szyb i gumowe rękawice, aby nie zniszczyć sobie dłoni :)

Trik!
Rozłóż pod piekarnikiem ręczniki papierowe – brud czy woda nie będą spadać bezpośrednio na podłogę.

Jeśli nie chcesz korzystać ze środków chemicznych, skorzystaj z domowego sposobu i przygotuj mieszankę. Wsyp do miseczki 1/3 szklanki sody i zalej to 1/2 szklanką ciepłej wody. Powinna zrobić się papka – jeśli jest za rzadka, dodaj sodę. I odwrotnie :) Jeśli piekarnik jest mocno zabrudzony, dodaj do mieszanki kilka łyżeczek octu lub kilka kropel płynu do mycia naczyń i wymieszaj.

Jak wyczyścić piekarnik?

Mieszanka gotowa, więc do dzieła.

 1. Wyjmij wszystkie blachy z piekarnika.
 2. Załóż gumowe rękawiczki, weź gąbkę i rozprowadź nią papkę na całą powierzchnię piekarnika. Możesz też ją nałożyć na szklaną część. Odczekaj 5-10 minut.
 3. W tym czasie przygotuj sobie ciepłą wodę do spłukania resztek sody albo umyj blachy. Masz chwilę, warto ją wykorzystać.
 4. Powróć do czyszczenia piekarnika – dokładnie wyszoruj całą powierzchnię, zgarniając papkę gąbką. Do miejsc trudno dostępnych, możesz wykorzystać szczoteczkę do mycia zębów.
 5. Usuń pozostałości sody oczyszczonej przy pomocy przygotowanej wody i gąbki.
 6. Wytrzyj piekarnik do sucha ręcznikami papierowymi.
 7. Wyczyść piekarnik z zewnątrz – skorzystaj z płynu do mycia szyb.

I gotowe! Prawda, że to proste? Jeśli Twój piekarnik jest mocno zabrudzony, możesz powtórzyć tę czynność jeszcze raz.

Jeśli wyczyściłaś piekarnik, odhacz to zadanie w liście zadań do zrobienia podczas wiosennych porządków w kuchni! Jak Ci idzie? :) 


darmowy e-book z poradami domowymiJak wyczyścić piekarnik domowym sposobem


Spodobało się? Podziel się z innymi:
 •  
 •  
 •  
 •  

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *